Pudinkový Malakov s broskvemi

Rozpočet:

Korpus: 1,5 velkého balení dětských piškotů, 750 ml mléka, 2 balíčky vanilkového pudinku, 2-3 vrchovaté lžíce moučkového cukru, 1 velká plechovka kompotovaných broskví.

Dokončení: 3 lžíce jahodové marmelády, 350 ml rostlinné smetany ke šlehání, 1-2 vrchovaté lžíce moučkového cukru, 1,5 balíčku ztužovače do šlehačky, několik dětských piškotů, čokoládové lupínky.

Postup:

Broskve přecedíme přes sítko a necháme okapat.

500 ml mléka přivedeme k varu, ve zbytku rozšleháme pudink a moučkový cukr a za stálého míchání vléváme směs do vroucího mléka. Povaříme do zhoustnutí a za občasného míchání necháme vychladnout.

Dortovou formu vyložíme potravinovou fólií, na dno rozložíme kulaté piškoty, postříkáme je šťávou z broskví a potřeme třetinou zchladlého krému. Postup opakujeme ještě jednou, potom rozložíme piškoty, pokapeme je šťávou a hustě poklademe broskvemi nakrájenými na silnější plátky (4 půlky broskví dáme stranou na ozdobení), na ně opět rozložíme piškoty, pokapeme je šťávou a potřeme krémem. Poslední vrstvou budou piškoty, které již šťávou nekropíme. Korpus zakryjeme potravinovou fólií a uložíme alespoň na 24 hodiny do chladničky. Po této době korpus překlopíme na velký rovný talíř, odstraníme fólii, horní část potřeme marmeládou a pak dort ozdobíme dotuha ušlehanou smetanou, kulatými piškoty, plátky broskví a čokoládovými lupínky nebo jinak dle vlastní fantazie.