Šestihran Hello Kitty

Rozpočet:

Korpus: 10 žloutků, 200 g moučkového cukru, 5 lžic horké vody, 2 vrchovaté lžíce rybízové marmelády, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných lískových oříšků, 100 g strouhaných piškotů, 50 g hladké mouky, 1 rovná lžička prášku do pečiva, špetka soli, sníh z 10 bílků, 1 balíček vanilkového cukru, 100 ml oleje.

Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání dortové formy.

Krém: 250 g másla, 1 vrchovatá lžíce moučkového cukru, 300 g koupeného kakaového krému, 200 g strouhaných lískových oříšků.

Dokončení: Rum nebo cukrová voda na postříkání korpusu, 4 lžíce rybízové marmelády, 400-500 g potahovací hmoty čokoflex, 150-200 g modelovací hmoty K2 na ozdoby a gelové barvy.

Postup:

Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem a horkou vodou do husté pěny a zašleháme propasírovanou rybízovou marmeládu. Hladkou mouku promícháme se strouhanými ořechy, piškoty a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj vanilkový cukr a spolu se sypkou směsí a olejem po částech zamícháme do žloutkové hmoty. Korpus pečeme při 150-160°C po dobu 60-70 minut. Necháme vychladnout a mezitím si připravíme krém. Změklé máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny a po lžících zašleháme kakaový krém. Asi čtvrtinu krému dáme stranou na potření povrchu dortu a do tří čtvrtin vmícháme strouhané lískové oříšky. Zchladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem nebo cukrovou vodou, promažeme rybízovou marmeládou a krémem (trochu si necháme na zarovnání boku), sestavíme a dáme do chladničky. Asi po dvou hodinách potřeme celý povrch dortu odloženým krémem (bez oříšků) a znovu uložíme nejméně na dvě hodiny do ledničky. Mezitím si připravíme potahovací hmotu a ozdoby a ztuhlý korpus potáhneme a ozdobíme dle přání oslavence, či vlastní fantazie.