Mandarinkový dort se šlehačkou

Rozpočet:

Dětské piškoty, 500 g měkkého tvarohu, 1 velký kelímek (380 g) bílého jogurtu, 250 ml smetany ke šlehání, 5 balíčků vanilkového cukru, asi 50 ml rumu, 1 plechovka mandarinek.

Ovocné želé, 2 lžíce višňového džemu, 2 plechovky mandarinkového kompotu, 250 ml smetany ke šlehání, podle chuti moučkový cukr.

Postup:

Tvaroh rozšleháme s jogurtem a vanilkovým cukrem a vmícháme dotuha ušlehanou smetanu. Z mandarinek slijeme šťávu, pokrájíme je na drobnější kousky a vmícháme do tvarohové hmoty. Dortovou formu vyložíme potravinovou fólií, na dno rozložíme piškoty, postříkáme je rumem a potřeme vrstvou krému. Takto pokračujeme, až je forma do tří čtvrtin plná. Poslední vrstva musí být piškoty, které už rumem nekropíme. Potom formu uložíme na jeden den do chladničky. Druhý den vylijeme mandarinky ze dvou plechovek na síto a necháme je okapat. Dort překlopíme na rovný podnos, vršek potřeme slabou vrstvou višňového džemu a střed hustě poklademe mandarinkami. Podle návodu na sáčku připravíme želé z mandarinkové šťávy, dort zavřeme znovu do formy (bez dna) a zalijeme teplým želé. Po ztuhnutí želé dort zboku potřeme šlehačkou a ozdobíme šlehačkou a mandarinkami.