Ořechovo mandlový dort s růžemi

Rozpočet:

Tmavý korpus: 8 žloutků, 160 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 2 lžíce studené vody, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných lískových oříšků, 1 lžíce kakaa, sníh z 8 bílků, špetka soli.

Mandlový korpus: 150 g polohrubé mouky, 50 g bílé strouhanky, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 2/3 balíčku prášku do pečiva, 150 g moučkového cukru, 250 ml mléka, 2 vejce, 2 lžíce rumu, 5 lžic oleje.

Krém: nastavovaný máslový krém z jedné dávky (250 ml mléka, 2 lžíce polohrubé mouky a 2 lžíce krupicového cukru na kaši, 250 g másla a 125 g moučkového cukru). Asi třetinu krému odložíme stranou na potření dortu a do zbytku zamícháme 100 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných oloupaných mandlí a podle chuti rum.

Dále: rybízová marmeláda, rum na postříkání korpusu, potahovací cukrářská hmota K2, gelové a práškové potravinářské barvy, obarvený cukr

Máslo na vymazání a strouhanka na vysypání dortových forem.

Postup:

Den předem si vymodelujeme růžičky.

Obvyklým způsobem ušleháme těsto a upečeme oba korpusy, necháme je vychladnout a tmavý jednou prořízneme. Pláty postříkáme rumem, promažeme marmeládou a krémem, sestavíme korpus (tmavý plát, mandlový plát, tmavý plát) a celý potřeme čistým krémem. Necháme vychladit a mezitím si připravíme potahovací hmotu. Vychlazený korpus potáhneme a ozdobíme dle fantazie.