Kombinovaný zelenobílý dortík

Rozpočet:

Ořechový korpus: 10 bílků, špetka soli, 300 g krupicového cukru, 150 g strouhaných vlašských ořechů, 150 g polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 50 g rozpuštěného zchladlého másla.

Mandlový korpus: 10 bílků, špetka soli, 300 g krupicového cukru, 150 g strouhaných oloupaných mandlí, 150 g polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 50 g rozpuštěného zchladlého másla.

Oříškový korpus: 10 bílků, špetka soli, 300 g krupicového cukru, 150 g strouhaných lískových oříšků, 150 g polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 50 g rozpuštěného zchladlého másla.

Dále: Nastavovaný máslový krém s čokoládou a rumem (z jedné dávky) a rybízová marmeláda na promazání, rum na postříkání, nastavovaný bílý máslový krém na potření povrchu dortu (z poloviny dávky), cukrářská potahovací hmota White Icing (dále WI), jedlá gelová barva.

Postup:

Na ořechový korpus ušleháme z bílků a špetky soli tuhý sníh a postupně do něj zašleháme krupicový cukr. Ořechy promícháme s moukou a práškem do pečiva a směs po částech vmícháme do sněhové hmoty. Nakonec přidáme po troškách rozpuštěné zchladlé máslo. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme je při 150-160°C asi 15 minut. Upečený plát přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Mandlový a oříškový korpus vytvoříme stejným způsobem.

Ze všech upečených vychladlých plátů vykrojíme kulaté placky, postříkáme je rumem, potřeme slabou vrstvou marmelády, promažeme čokoládovým krémem a sestavíme korpus. Uložíme do chladničky. Celý povrch pak potřeme bílým krémem, krém necháme ztuhnout a nakonec dort potáhneme WI a ozdobíme.

Poznámka:

Na tento dort byla použita zbylá část upečených bílkových plátů a část krémů ze Svatebního dortu s růžemi.