Tvarohové srdce s ovocem

Rozpočet:

Korpus: 4 žloutky, 160 g krupicového cukru, 4 lžíce horké vody, 160 g hladké mouky, 4 lžíce oleje, špetka soli, sníh ze 4 bílků.

Náplň: 500 g měkkého tvarohu, 250 ml smetany ke šlehání, 4 balíčky vanilkového cukru, 2 menší plechovky broskví.

Dále: 2 lžíce rybízové marmelády, 200 ml smetany ke šlehání, 1 lžíce moučkového cukru, čerstvé ovoce (jahody, hroznové víno, mandarinky, kiwi, …), čiré dortové želé z 1 balíčku, připravené podle návodu.

Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání dortové formy.

Postup:

Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh. Do žloutkového krému pak po částech vmícháme mouku, olej a sníh. Těsto rozetřeme do připravené dortové formy a pečeme je při 160°C po dobu 25 minut. Upečený korpus překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Broskve přecedíme přes síto, necháme je dobře okapat a podle potřeby nakrájíme na menší dílky.

Na krém vyšleháme smetanu a tvaroh s vanilkovým cukrem do husté pěny. Umytou dortovou formu vyložíme potravinovou fólií. Korpus jednou prořízneme, jeden díl pokapeme rumem, potřeme marmeládou a vložíme zpět do formy. Na piškot rozetřeme polovinu krému a hustě poklademe broskvemi, na ně rozetřeme zbytek krému. Přiklopíme druhý plát, který rovněž postříkáme rumem a z vnitřní strany potřeme marmeládou. Korpus podle potřeby zatížíme a uložíme alespoň na jeden den do chladničky. Rozleželý dort vyjmeme z formy, celý potřeme šlehačkou a dle fantazie ozdobíme čerstvým ovocem. Širším plochým štětcem pak potřeme ovoce teplou želatinou.