Čokoládový dort s mandarinkami

Rozpočet:

Korpus: 300 g moučkového cukru, 5 žloutků, 100 g změklého másla, 150 g polohrubé a 50 g hladké mouky, 25 g tmavého kakaa, 1 balíček prášku do pečiva, 3-4 lžíce rumu, 5 bílků, špetka soli.

Tuk na vymazání a hrubá mouka nebo strouhanka na vysypání dortové formy.

Krém: 2 balení krémové čokoládové náplně Dr. Oetker (po 80 g), 2 plechovky mandarinek, 200 ml studeného mléka, 3-4 vrchovaté lžíce moučkového cukru, 3 lžíce rumu.

Dokončení: Rum, 400 ml smetany ke šlehání, 1 vrchovatá lžíce moučkového cukru, 1 rovná lžíce kakaa, 50 g nahrubo nastrouhané hořké čokolády na posypání a čokoládové trubičky na obložení.

Postup:

Žloutky vyšleháme s máslem a moučkovým cukrem do pěny. Polohrubou a hladkou mouku smícháme s práškem do pečiva a kakaem. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh. Do žloutkového krému pak po částech vmícháme sypkou směs a sníh. Přidáme rum a těsto rozetřeme do připravené dortové formy. Korpus pečeme při 150°C po dobu asi 40 minut. Upečený korpus překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme dobře vychladnout.

Mezitím si připravíme krém. Do mísy vlijeme mléko a šťávu z mandarinkových kompotů. Přidáme moučkový cukr a sypkou čokoládovou směs a vyšleháme hustý krém. Nakonec do něj vmícháme mandarinky a rum. Dortový korpus jednou prořízneme, jeden díl vložíme na dno dortové formy vyložené potravinovou fólií, postříkáme rumem, rozetřeme na něj všechen krém a přiklopíme druhý díl korpusu, který rovněž pokapeme rumem a přitiskneme. Takto připravený korpus uložíme alespoň na jeden den do chladničky. Rozleželý korpus překlopíme na rovný talíř, dotuha ušleháme smetanu s moučkovým cukrem a kakaem a větší částí šlehačky pak potřeme celý povrch dortu. Bok obložíme trubičkami, vršek posypeme strouhanou čokoládou a nakonec dort ozdobíme zbytkem šlehačky.