Tiramisu z pomazánkového másla

Rozpočet:

350-400 g dětských piškotů, 300 g pomazánkového másla bez příchuti, 250 ml smetany ke šlehání, 150 g moučkového cukru, 2 bílky, 150 ml silné černé kávy, podle chuti rum.

Dokončení: 250 ml smetany ke šlehání, 1 ztužovač, trochu moučkového cukru, asi 50 g strouhané čokolády na vaření, 1 lžíce čokoládové rýže a čokoládová kávová zrnka.

Postup:

Ušleháme 250 ml smetany s moučkovým cukrem a zašleháme pomazánkové máslo. Z bílků ušleháme tuhý sníh a opatrně je vmícháme do krému. Uvaříme silnou černou kávu a přidáme do ní rum podle chuti. Větší dortovou formu vyložíme fólií, na dno rozložíme piškoty, postříkáme je kávou s rumem a potřeme vrstvou krému. Pokračujeme tak dlouho, dokud máme krém nebo až je forma plná. Poslední vrstva musí být piškoty, které necháme suché. Formu přikryjeme fólií, uložíme do chladničky a necháme dort přes noc ztuhnout. Další den ušleháme smetanu se ztužovačem a moučkovým cukrem, korpus překlopíme na rovný podnos, odstraníme fólii a celý dort potřeme asi polovinou smetany. Do zbylé smetany vmícháme polovinu strouhané čokolády, krém dáme do cukrářského pytlíku s řezanou špičkou a nastříkáme po obvodu dortu větší hvězdičky, do jejichž středu položíme kávová zrnka. Střed dortu posypeme strouhanou čokoládou a zdobení ještě můžeme dokončit čokoládovou rýží.