Piškotový dort tvarohový s broskvemi

Rozpočet:

Korpus: 2 balíčky dětských piškotů, 500 g měkkého tvarohu, 500 ml smetany ke šlehání, 2 balíčky vanilkového cukru, 50 g moučkového cukru, 1 balíček cukrářského želé v prášku, 100 ml mléka, rum do krému a na postříkání piškotů.

Dokončení: Čiré želé připravené z broskvové šťávy podle návodu na sáčku, 1 velká plechovka kompotovaných broskví, 2 lžíce rybízové marmelády, 250 ml smetany ke šlehání a 30 g moučkového cukru, hrst sušených třešní.

Postup:

Želatinu na krém dáme do kastrolku, zalijeme mlékem, promícháme, necháme asi 10 minut stát a potom ji zahříváme k bodu varu (nesmí vařit). Tvaroh dáme do mísy, přilijeme horký želatinový rozvar a promícháme. 500 ml šlehačky ušleháme dotuha s moučkovým a vanilkovým cukrem a zašleháme do tvarohu se želatinou. Na závěr přidáme do krému 3 lžíce rumu. Větší dortovou formu vyložíme fólií, na dno rozložíme piškoty, postříkáme je rumem a potřeme vrstvou krému. Pokračujeme tak dlouho, až je forma plná méně než do tří čtvrtin. Nahoře budou piškoty bez rumu. Formu přikryjeme fólií, uložíme do chladničky a necháme dort 1-2 dny rozležet. Potom korpus překlopíme na rovný podnos, vršek potřeme slabou vrstvou rybízové marmelády a hustě poklademe silnějšími plátky broskví. Nakonec dort přelijeme želatinou a po ztuhnutí ozdobíme dotuha ušlehanou smetanou a sušenými třešněmi.