Krémový dort s čokoládovou polevou

Rozpočet:

Ořechovo mandlový korpus: 10 žloutků, 250 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 100 g bílé strouhanky, sníh z 10 bílků, špetka soli.

Máslový krém: 1 balíček vanilkového pudinku, 400 ml mléka, 1 lžíce moučkového cukru (uvaříme kaši a necháme ji vychladnout), 250 g změklého másla, 125 g moučkového cukru (vyšleháme do pěny a po částech přidáme pudinkovou kaši), podle chuti rum.

Dále: Rybízová marmeláda na promazání a rum na postříkání korpusu, poleva ze 100 g čokolády na vaření, 100 g hořké čokolády a kousku 100% tuku, strouhané mandle na potažení boku dortu, čokoládová rýže.

Tuk na vymazání a strouhané ořechy na vysypání dortové formy.

Postup:

Žloutky ušleháme s krupicovým a vanilkovým cukrem do husté světlé pěny. Ořechy, mandle a strouhanku promícháme a z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh. Do žloutkového krému pak střídavě přidáváme sypkou směs a sníh z bílků. Těsto vlijeme do připravené dortové formy a pečeme při 150-160°C asi 60 minut. Upečený korpus vyklopíme na kuchyňskou mřížku a necháme zchladnout. Studený korpus pak dvakrát prořízneme, postříkáme rumem, potřeme marmeládou a krémem (část si necháme stranou na potření korpusu a ozdobení dortu) a sestavíme. Povrch korpusu potřeme krémem a bok potáhneme strouhanými mandlemi. Necháme vychladit a potom přelijeme vršek dortu čokoládovou polevou. Zbylý krém rozdělíme na poloviny a do jedné zašleháme trochu rozpuštěné čokolády. Po ztuhnutí čokoládové polevy ozdobíme dort pomocí cukrářského sáčku s ozdobnou trubičkou krémem dle fantazie. Můžeme posypat čokoládovou rýží.