Čokoládový dort s ořechovým krémem

Rozpočet:

Korpus: 7 žloutků, 140 g moučkového cukru, 3 lžíce horké vody, 140 g hladké mouky, 70 g strouhaných vlašských ořechů, 2 lžíce kakaa, 1 lžíce octa, 7 bílků.

Ořechový krém: nastavovaný máslový krém z jedné dávky, 100 g strouhaných vlašských ořechů, podle chuti rum a 1 lžíce kakaa.

Dále: Rum na postříkání a 4 lžíce rybízové marmelády na promazání korpusu, čokoládová poleva, dvoubarevný krém a sušené třešně na ozdobu.

Tuk na vymazání a strouhané ořechy na vysypání dortové formy.

Postup:

Žloutky ušleháme s horkou vodou a moučkovým cukrem do husté světlé pěny. Mouku promícháme s kakaem a ořechy a bílky dotuha vyšleháme se lžící octa. Do žloutkového krému pak střídavě po částech vmícháme sypkou směs a sníh z bílků. Hmotu vlijeme do připravené formy a pečeme při 150°C po dobu asi 50 minut. Upečený korpus překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Připravíme si nastavovaný máslový krém s rumem a polovinu z něj oddělíme. Do druhé poloviny vmícháme ořechy. Vychladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem a potřeme rybízovou marmeládou a ořechovým krémem. Korpus sestavíme, celý povrch potřeme slabou vrstvou odloženého krému a uložíme do chladničky. Zbylý krém rozdělíme na poloviny a do jedné vmícháme kakao. Vychlazený korpus přelijeme čokoládovou polevou a po ztuhnutí ozdobíme dvoubarevným krémem a sušenými třešněmi.