Rozpočet:

Vařená hmota: 180 g másla, 180 g tmavého třtinového cukru, 60 g hladké mouky, 375 ml mléka, 200 g sušených brusinek, 60 g burských oříšků, 60 g loupaných mandlí a 60 g lískových oříšků.

Dokončení: Rozpuštěná hořká čokoláda s kouskem másla na polevu.

Postup:

Nejprve opražíme na suché pánvi nahrubo nakrájené mandle a burské oříšky. Brusinky propláchneme vodou a spolu s lískovými oříšky nahrubo nasekáme.

Máslo rozpustíme na pánvi, přisypeme třtinový cukr a rozvaříme na karamel, pak přidáme prosátou mouku a upražíme tmavší karamel. Za stálého míchání opatrně přiléváme mléko a uvaříme hustou kaši, do které zamícháme připravené brusinky, oříšky a mandle. Hmotu necháme vychladnout (nejlépe do druhého dne) a potom z ní lžičkou odebíráme malé hrudky, které klademe na plech vyložený papírem na pečení. Hrudky trochu zploštíme a v troubě vyhřáté na 180°C je pečeme po dobu asi 20 minut dočervena. Hrudky necháme na plechu zchladnout a poté je uložíme aspoň na dvě hodiny do chladničky. Na spodní stranu vychlazených hrudek pak naneseme lžičkou vrstvu rozpuštěné husté čokolády a necháme ji ztuhnout.