Rozpočet:

Těsto: 250 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 100 g strouhané hořké čokolády, špetka soli, 150 g másla, 3 žloutky, špetka kardamomu.

Krém: 100 g másla, troška moučkového cukru, 150 g změklé hořké čokolády, půl lžičky mleté zrnkové kávy a podle chuti rum nebo kávový likér.

Dokončení: Rozpuštěná hořká čokoláda, bílá poleva a zrnka pražené kávy v čokoládě na ozdobení.

Postup:

Na válu vypracujeme z uvedených surovin měkké těsto, zabalíme je do fólie a necháme minimálně dvě hodiny v chladnu odpočinout. Potom z těsta vyválíme plát silný 2-3 mm a vykrájíme rozetky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu 8-9 minut.

Na krém vyšleháme máslo s moučkovým cukrem, zašleháme změklou čokoládu a nakonec kávu a rum nebo likér. Upečené zchladlé rozetky slepujeme po dvou krémem nastříkaným prořezávanou cukrářskou špičkou. Slepené cukroví uložíme do chladničky a necháme krém ztuhnout. Mezitím si rozpustíme čokoládu a polevu. Vychlazené rozetky postupně namáčíme svrchu do čokoládové polevy, doprostřed nastříkáme pomocí cukrářského sáčku se zatavenou špičkou spirálku bílé polevy a zdobíme kávovými zrnky v čokoládě.