Rozpočet:

Zbytek bílé a mléčné čokolády, 200 g hořké čokolády, kousek másla.

Náplň: 200 g koupeného oříškového krému, 150 g strouhaných lískových oříšků, 2 lžíce rozpuštěné hořké čokolády, podle chuti rum

Plastový tácek od jakýchsi sušenek s miskami spojenými po dvou (duo).

Postup:

Na náplň rozpustíme hořkou čokoládu a necháme ji zchladnout. Změklý oříškový krém smícháme se strouhanými lískovými oříšky, vmícháme zchladlou tekutou čokoládu a přidáme podle chuti rum. Náplň necháme stát při pokojové teplotě, aby zůstala měkká.

Hořkou čokoládu rozpustíme s kouskem másla nad párou, totéž uděláme s mléčnou. Bílou čokoládu nalámanou na kousky vložíme do zdobícího sáčku a sáček ponoříme do hodně teplé vody tak, aby se voda nedostala dovnitř.

Dno misek plastového tácku pokropíme rozpuštěnou bílou čokoládou a necháme ji ztuhnout v chladničce. Poté potřeme (spíš tedy pomatláme) boky misek mléčnou čokoládou, na prostředek nalijeme lžičku hořké čokolády a opět necháme ztuhnout. Dále přijde náplň, a tu zalijeme rozpuštěnou hořkou čokoládou. Poklepáváním se snažíme dostat čokoládu do všech otvorů mezi miskami a náplní. Naplněný tácek pak uložíme asi na dvě hodiny do mrazničky. Poté tácek se ztuhlou čokoládou překlopíme na rovnou podložku, dno trochu nahřejeme rukama a čokoládu opatrně vymáčkneme. Můžeme ji dozdobit proužky bílé čokolády nastříkanými pomocí cukrářského sáčku se zatavenou tryskou.