Rozpočet:

Těsto: 300 g hladké mouky, 75 g moučkového cukru, 1 vejce, 50 g másla, 125 g medu, půl lžička jedlé sody, jedna vrchovatá lžička Stupkovy směsi koření do perníku, špetka soli, 1 vrchovatá lžíce kakaa.

Náplň:100 g strouhaných vlašských ořechů, 200 g švestkových povidel, 1 balíček vanilkového cukru, 1 balíček skořicového cukru (nebo 2 balíčky vanilkového cukru a 1 rovná lžička mleté skořice) a podle chuti rum – umícháme tužší hmotu.

Ostatní: Mouka na vál, rozpuštěná hořká čokoláda na polevu a rozpuštěná bílá čokoláda na ozdobení.

Postup:

Na vál prosejeme všechny sypké suroviny a uprostřed uděláme důlek. V rozehřátém vlažném másle rozšleháme tekutý med a vlijeme do důlku, dobře promícháme nožem a potom ještě důkladně propracujeme rukama. Těsto zabalíme do potravinové fólie a necháme alespoň hodinu v chladnu odpočinout. Na pomoučněném válu potom vyválíme plát silný 2-3 mm a vykrájíme středně velká vajíčka. Na střed poloviny vajíček dáme trochu náplně, přiklopíme zbylými vajíčky a po obvodu k sobě těsto přitiskneme. Vajíčka pečeme na plechu vyloženém papírem na pečení při 180°C po dobu 12-15 minut. Upečená vajíčka necháme zchladnout na plechu a pak je uložíme aspoň na dvě hodiny do chladničky nebo na půl hodiny do mrazničky. Vychlazená vajíčka namáčíme vypouklou stranou do rozpuštěné čokolády a klademe na kuchyňskou mřížku. Po ztuhnutí polevy vajíčka ozdobíme pomocí sáčku se zatavenou tryskou rozpuštěnou bílou čokoládou.

Zdroj:
Babčiny recepty – „Plněná perníková srdíčka“ – upraveno.ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude nikde zveř