Kaštanové dortíčky s čokoládou

Rozpočet:

Těsto: 250 g hladké mouky, špetka soli, 2 nastrouhané tyčinky ledových kaštanů (100 g), 2 žloutky, 50 g moučkového cukru, 150 g másla.

Krém: 4 rozpuštěné tyčinky ledových kaštanů s kouskem másla – necháme zchladnout, vyšleháme krém a přidáme trošku rumu.

Dokončení: Rozpuštěná bílá čokoláda s kouskem 100% tuku na polevu a čokoládové hvězdičky na ozdobení (rozpuštěná hořká čokoláda s kouskem 100% tuku).

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu měkké těsto, zabalíme je do potravinové fólie a necháme v chladničce alespoň dvě hodiny odpočinout. Potom z těsta vyválíme plát o síle 2-3 mm a vykrájíme menší kolečka, která pečeme na plechu vyloženém papírem na pečení při 170°C po dobu 7 minut. Upečená zchladlá kolečka slepíme po dvou kaštanovým krémem a uložíme je asi na hodinu do chladničky.

Na ozdobení dortíčků rozpustíme ve vodní lázni hořkou čokoládu se 100% tukem a trošku jí nalijeme do silikonových formiček na hvězdičky. Necháme zchladnout a potom formu dáme na chvíli do mrazničky. Po ztuhnutí hvězdičky vytlačíme z formiček a uložíme je do chladničky do doby, než budou potřeba na zdobení.

Vychlazené dortíčky svrchu namáčíme do bílé čokoládové polevy a zdobíme připravenými čokoládovými hvězdičkami s kapkou bílé čokolády nahoře.