Ořechové mašličky s bílou čokoládou

Rozpočet:

Těsto: 250 g hladké mouky, 100 g strouhaných vlašských ořechů, špetka soli, půl lžičky mleté skořice, 1 rovná lžička strouhané citrónové kůry, 100 g moučkového cukru, 125 g másla, 2 žloutky, 1 lžíce citrónové šťávy.

Náplň: 200 g strouhaných vlašských ořechů, 2 mírně navršené lžíce rybízové marmelády, 1-2 lžíce punče, špetka mleté skořice a podle chuti moučkový cukr.

Dokončení: Poleva z bílé čokolády a kousku 100% tuku a na ozdobení mašličky z obarveného marcipánu.

Postup:

Den předem si připravíme mašličky z marcipánu. Použijeme silikonovou formičku, kdo ji nemá, může vykrojit libovolnou ozdobu kovovou formičkou.

Na válu vypracujeme z uvedených surovin měkké těsto, zabalíme je do fólie a necháme přes noc v chladničce odpočinout. Druhý den z těsta vyválíme plát o síle 2-3 mm a vykrájíme tvar mašliček. Pečeme na plechu vyloženém papírem na pečení v troubě vyhřáté na 170°C po dobu 10 minut.

Smícháním uvedených surovin si připravíme náplň a po dvou jí slepujeme upečené zchladlé mašličky. Korpusy uložíme asi na dvě hodiny do chladničky, pak je svrchu máčíme v polevě a zdobíme mašličkami z marcipánu.ZANECHAT ODPOVĚĎ