Pistáciové kosočtverce s čokoládou

Rozpočet:

Těsto: 300 g hladké mouky, 1 balíček pistáciového pudinku (37 g), špetka soli, 125 g másla, 125 g moučkového cukru, 1 vejce, 1 žloutek, 1 lžíce citrónové šťávy.

Náplň: 150 g strouhaných pistáciových oříšků, 3 nastrouhané kulaté dortové oplatky, asi půl plechovky Salka, podle chuti a hustoty rum.

Dokončení: Poleva z čokolády na vaření a kousku Omegy, pistáciová poleva a půlky pistáciových oříšků na ozdobení.

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu měkké těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce asi dvě hodiny odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme malé ozoubkované kosočtverce. Pečeme je na plechu s papírem na pečení po dobu 8 minut při 170°C. Mezitím si připravíme náplň tak, že smícháme uvedené suroviny. Upečené zchladlé kosočtverce slepíme po dvou připravenou náplní a uložíme je asi na hodinu do chladničky. Vychlazené kosočtverce pak svrchu namáčíme do rozpuštěné teplé čokolády a ihned zdobíme pomocí sáčku se zatavenou tryskou vlnovkou z rozpuštěné pistáciové polevy, kterou protáhneme párátkem. Na jednu ostrou špici každého kosočtverce položíme půlku pistáciového oříšku. Zpočátku musíme pracovat rychle, aby na vychlazených cukrovinkách neztuhla čokoláda dřív, než stačíme udělat vlnovku.