Dvoubarevné kávové rohlíčky

Rozpočet:

Těsto: 300 g hladké mouky, 1 rovná lžička mleté zrnkové kávy, špetka soli, 125 g másla, 130 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 3 žloutky, 2 lžíce kávového likéru.

Náplň: 100 g hořké čokolády, 1 rovná lžička instantní kávy (prášek), 2-3 lžíce Salka, 5 nastrouhaných kulatých dortových oplatků, 1-2 lžíce kávového likéru.

Dokončení: Poleva z bílé a tmavé čokolády s kouskem 100% tuku a zrnka pražené kávy na ozdobu.

Postup:

Na válu vypracujeme z uvedených surovin vláčné těsto, zabalíme je do fólie a necháme minimálně hodinu v chladnu odpočinout. Potom z těsta vyválíme plát silný asi 2-3 mm a vykrájíme ozoubkované rohlíčky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu 8 minut. Mezitím si připravíme náplň. Hořkou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni, odstavíme a přimícháme ostatní suroviny. Hmotu necháme vychladnout. Upečené zchladlé rohlíčky slepíme po dvou připravenou náplní a uložíme je asi na dvě hodiny do chladničky. Vychlazené rohlíčky pak svrchu namáčíme do čokolády a zdobíme. Polovinu rohlíčků namočíme do bílé čokolády, na střed kápneme trochu tmavé čokolády a ozdobně ji roztáhneme párátkem. Nahoru položíme zrnko kávy. Druhou polovinu rohlíčků namočíme do tmavé čokolády, nahoru kápneme trochu bílé a ozdobíme stejným způsobem.