Oříškové dortíčky s grankem

Rozpočet:

Těsto: 200 g hladké mouky, 150 g strouhaných lískových oříšků, špetka soli, 2 lžíce granka, 100 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, špetka mleté skořice a tlučeného hřebíčku, 150 g másla, 3 žloutky.

Náplň: 250 g strouhaných lískových oříšků, 250 g koupené lískooříškové pomazánky, podle chuti rum – promícháme a uložíme do chladna.

Ostatní: Rozpuštěná tmavá a bílá čokoláda a marcipánové kytičky a lístky na ozdobení.

Postup:

Nejprve si z obarveného pravého marcipánu připravíme kytičky a lístky.

Na válu vypracujeme z uvedených surovin vláčné těsto, zabalíme je do potravinové fólie a uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Odpočaté těsto pak rozválíme na sílu 2-3 mm, vykrájíme dvě velikosti ozoubkovaných koleček a rozložíme je na plech s pečícím papírem. Pečeme při 170°C po dobu 7 minut. Upečená zchladlá kolečka slepíme po dvou (větší s menším) oříškovou náplní a uložíme je na hodinu do chladničky. Vychlazené dortíčky namočíme zespodu v rozpuštěné tmavé čokoládě, rozložíme je na kuchyňskou mřížku a necháme čokoládu ztuhnout. Potom dortíčky namočíme svrchu do rozpuštěné bílé čokolády a ozdobíme připravenými kytičkami a lístky. Na střed každé marcipánové kytičky ještě kápneme trošku bílé čokolády.

Poznámka:

Dortíčky byly hodně křehké, proto jsem je zespodu namočila do čokolády.