Perníkové košíčky s ořechovou náplní

Rozpočet:

450 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 2 vejce, 50 g Hery, 100 g medu, vrchovatá lžička jedlé sody, vrchovatá lžička perníkového koření, citrónová kůra, lžíce kakaa, vanilkový cukr.

Ořechová náplň (200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g moučkového cukru, 2 lžíce rybízové marmelády, podle chuti a hustoty rum), rozpuštěná čokoláda, strouhaný marcipán, gelová barva, arašídy v cukrové polevě (barevná vajíčka), papírové košíčky.

Postup:

Mouku, cukr, sodu, koření a kakao smícháme v míse. V rozehřátém zchladlém tuku rozšleháme tekutý med a vejce, vlijeme do sypké směsi, dobře promícháme a nakonec ještě důkladně propracujeme na válu. Těsto zabalíme do potravinové fólie, necháme je přes noc v chladnu odpočinout, potom vyválíme plát o síle 2-3 mm a vykrájíme ozoubkovaná kolečka. Pečeme je ve formičkách na košíčky při 170°C asi 8 minut. Upečené košíčky necháme zchladnout a pak je vyndáme z formiček. Druhý den košíčky po okraj naplníme ořechovou nádivkou, povrch uhladíme, přelijeme čokoládovou polevou a ozdobíme barevnými vajíčky a nazeleno obarveným strouhaným marcipánem.