Ořechová vajíčka s fíkovou náplní

Rozpočet:

200 g hladké mouky, 200 g strouhaných vlašských ořechů, 200 g másla, 100 g moučkového cukru, citrónová kůra, špetka soli, 1 vejce, 1 balíček skořicového cukru.

Náplň: 100 g sušených fíků, 100 g vlašských ořechů, 100 g piškotových drobečků, 100 ml vody, 100 g krupicového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lžíce citrónové šťávy, podle chuti rum.

Rumová poleva (1 lžíce horké vody, 2 lžíce rumu, kousek bílku a moučkový cukr – umícháme hustší lesklou polevu), barevný cukrový máček na posypání.

Postup:

Na náplň umeleme fíky a nastrouháme ořechy. Do rendlíku dáme vodu, přidáme ostatní uvedené suroviny, kromě citrónové šťávy a rumu, a směs podusíme. Odstavíme, přidáme citrónovou šťávu a rum a necháme vychladnout.

Z uvedených surovin vypracujeme měkké těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odležet. Odpočaté těsto rozválíme na sílu asi 2 mm a formičkou vykrájíme malá vajíčka. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu 7 minut. Upečená zchladlá vajíčka slepíme po dvou slabší vrstvou náplně, potřeme rumovou polevou a posypeme cukrovým máčkem.