Ořechovo mandlové oválky

Rozpočet:

250 g hladké mouky, 125 g moučkového cukru, 50 g strouhaných oloupaných mandlí, 50 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g strouhaných pražených lískových oříšků, 1 vejce, 250 g Hery, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, půl lžičky mleté skořice, kůra z poloviny pomeranče.

Náplň: 100 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 100 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 lžíce rybízové marmelády, podle chuti rum.

Čokoládová poleva, půlky vlašských ořechů a bílá cukrářská poleva na ozdobení.

Postup:

Na náplň vyšleháme změklé máslo s moučkovým cukrem, přimícháme mandle a ořechy, dále rybízovou marmeládu a podle chuti rum. Dobře promícháme a necháme vychladit.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto, zabalíme je do potravinářské fólie, uložíme do chladničky a necháme alespoň dvě hodiny odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm, formičkou vykrájíme zašpičatělé ozoubkované oválky a rozložíme je na plech s pečícím papírem. Pečeme při 170°C po dobu 6-7 minut. Upečené zchladlé oválky po dvou slepíme ořechovou náplní, přelijeme čokoládovou polevou a ozdobíme půlkami vlašských ořechů. Po ztuhnutí čokolády ještě přestříkáme oválky přes jednu špičku bílou cukrářskou polevou připravenou podle návodu na obalu.