Kloboučky s ořechovou nádivkou

Rozpočet:

500 g polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 100 g moučkového cukru, pomerančová kůra, 2 vejce, špetka soli, 2 lžíce rumu, 2 vejce, 1 balíček vanilkového cukru. Bílek na potření těsta.

Nádivka: 300 g strouhaných vlašských ořechů, 150 g moučkového cukru, 2 bílky, 2 lžíce rumu, pomerančová šťáva, půl lžičky skořice.

Sušené třešně a moučkový cukr na posypání.

Postup:

Na vál prosejeme mouku s práškem do pečiva, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme vláčné nelepivé těsto. Zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odpočinout. Mezitím si připravíme nádivku. Do mísy nasypeme strouhané ořechy, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme měkkou hmotu. Z odleželého těsta vyválíme plát silný asi 2 mm a vykrájíme z něj kolečka o průměru 5 cm. Na střed každého kolečka položíme kopeček nádivky, obvod koleček potřeme rozšlehaným bílkem, lehce zvedneme okraje a na třech místech k sobě přitiskneme těsto do tvaru trojcípého kloboučku. Doprostřed vtlačíme sušenou třešni. Pečeme na plechu s papírem na pečení při 170°C asi 15 minut dozlatova. Upečené zchladlé kloboučky poprášíme moučkovým cukrem.