Ořechovo mandlová kolečka se skořicí

Rozpočet:

Těsto: 200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 250 g moučkového cukru, 1 velké vejce, 1 rovná lžička mleté skořice, kůra z jednoho citronu.

Poleva: 200 g moučkového cukru, 1 bílek, citrónová šťáva, třetina lžičky mleté skořice.

Zdobení: Půlky vlašských ořechů nebo hrubě nastrouhané oloupané mandle na ozdobení.

Postup 

Strouhané ořechy promícháme s mandlemi, cukrem, skořicí a citrónovou kůrou, přidáme vejce a na válu vypracujeme měkké nelepivé těsto. Zabalíme je do fólie a necháme odpočinout. Mezitím si připravíme polevu. Do mísy prosejeme cukr se skořicí, přidáme bílek a promícháme. Potom ještě přidáme podle chuti a hustoty citrónovou šťávu. Polevu šleháme ručně nebo ručním elektrickým šlehačem na nejnižším stupni. Poleva musí být hodně hustá, podle potřeby můžeme přidat moučkový cukr nebo citrónovou šťávu.

Odleželé těsto rozválíme přes fólii na sílu 5 mm a vykrájíme menší kolečka, která rozložíme na plech s papírem na pečení. Na každé kolečko pak stříkneme pomocí cukrářského pytlíku s hladkou špičkou kopeček polevy a posypeme jej mandlemi nebo ozdobíme půlkou ořechu. Plech s kolečky vložíme do trouby vyhřáté na 120-130°C a sušíme po dobu 20-25 minut (v horkovzdušné troubě s vypnutým ventilátorem). Upečená kolečka necháme na plechu zchladnout a pak je opatrně sloupneme a přendáme na mísu.

Poznámka:

Kolečka se při pečení mírně vyfukují a občas i trochu deformují. Chuťově jsou výborná.