Pekanové mušličky s čokoládou

Rozpočet:

Těsto: 150 g hladké mouky, 150 g polohrubé mouky, 250 g moučkového cukru, 250 g Hery, citrónová kůra a šťáva z poloviny citronu, 100 g strouhaných pekanových ořechů, půl lžičky skořice, 2 žloutky, špetka soli.

Krém: 250 g másla, 1 lžíce moučkového cukru, Salko uvařené na karamel, podle chuti karamelový likér.

Rozpuštěná čokoláda na polití a dvoubarevná čokoládová rýže na posypání.

Postup:

Na krém si den předem uvaříme Salko (zavřenou plechovku Salka vložíme do hrnce, zalijeme vodou, kterou přivedeme k varu a vaříme asi 2 hodiny – otevíráme po zchladnutí). Máslo vyšleháme s cukrem do pěny, po částech přidáme uvařené Salko a nakonec podle chuti likér.

Na válu vypracujeme z uvedených surovin těsto, zabalíme je do potravinářské fólie a necháme v chladnu odpočinout. Z odleželého těsta pak odebíráme malé kousky a vtlačujeme je do moukou vysypaných formiček na mušličky. Pečeme při 160°C po dobu 10-12 minut dorůžova. Upečené mušličky necháme ve formičkách mírně zchladnout, vyklepneme je a po úplném vychladnutí slepíme vždy dvě k sobě připraveným krémem. Slepené mušličky uložíme asi na dvě hodiny do chladničky a potom je namáčíme z jedné strany do rozpuštěné čokolády, klademe na kuchyňskou mřížku a ihned sypeme čokoládovou rýží.