Babiččiny krémové rohlíčky

Rozpočet:

Těsto: 350 g hladké mouky, 280 g másla nebo Hery, 140 g strouhaných vlašských ořechů, 210 g moučkového cukru, 1 žloutek, půl lžičky mleté skořice, půl lžičky citrónové kůry, špetka soli.

Krém: 3 tyčinky (150 g) ledových kaštanů, 150 g másla, 3 lžíce whisky likéru Holiday.

Dokončení: Rozpuštěná čokoláda na namáčení (na vaření a hořká s kouskem 100% tuku).

Postup:

Na krém rozpustíme ve vodní lázni kaštanové tyčinky a máslo, dobře promícháme, odstavíme, necháme zchladnout a uložíme do ledničky. Do vychlazené hmoty přidáme likér a ručním elektrickým šlehačem vyšleháme hustý hladký krém (dobře vyšlehaný krém dost zesvětlá).

Na válu vypracujeme z uvedených surovin těsto, zabalíme je do potravinářské fólie a necháme v chladnu odpočinout. Z odleželého těsta pak odebíráme malé kousky a vtlačujeme je do moukou vysypaných formiček na rohlíčky. Pečeme při 160°C po dobu 12-13 minut dorůžova. Upečené rohlíčky necháme ve formičkách mírně zchladnout, vyklepneme je a po úplném vychladnutí slepíme vždy dva k sobě připraveným krémem. Slepené rohlíčky uložíme asi na dvě hodiny do chladničky a potom namáčíme oba jejich konce do rozpuštěné čokolády. Cukroví klademe na kuchyňskou mřížku, aby mohla čokoláda okapat a ztuhnout.

Zdroj:

maminčiny recepty – původní název „Babiččiny rohlíčky“.