Čokoládové tolárky s perníkovou náplní

Rozpočet:

300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 3 žloutky, 200 g másla, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, špetka mleté skořice, 20 g kakaa.

Náplň: 2 lžíce krupicového cukru, 1 lžíce medu, 150 g strouhaných perníčků, 50 g másla, 50 g strouhaných lískových oříšků, špetka mleté skořice, podle chuti rum.

Rozpuštěná čokoláda, bílá poleva a půlky lískových oříšků.

Postup:

Na náplň upražíme máslo, cukr a med na světlý karamel, odstavíme a přidáme strouhané perníčky, oříšky a skořici. Dochutíme rumem, dobře promícháme a necháme směs vychladnout.

Z uvedených surovin vypracujeme vláčné těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce alespoň hodinu odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme kolečka. Pečeme je na plechu s papírem na pečení po dobu 7 minut při 170°C. Po upečení necháme kolečka na plechu zchladnout a pak vždy dvě k sobě slepíme připravenou náplní. Slepená kolečka přelijeme rozpuštěnou čokoládou a necháme ji ztuhnout. Nakonec nastříkáme na prostředek tolárků proužky bílé polevy a zdobení dokončíme půlkou lískového oříšku.