Karamelové kuličky raffaello

Rozpočet:

Bílkový piškot: 9 bílků, špetka soli, 250 g krupicového cukru, 1 vanilkový cukr, 100 g rozpuštěného másla, 5 lžic (50 g) polohrubé mouky, 100 g strouhaného kokosu, citrónová kůra.

Krém: 9 žloutků, 150 g moučkového cukru, 1 Salko uvařené na karamel, 100 ml rumu, celé oloupané mandle (asi 100 g) dovnitř a strouhaný kokos (asi 200 g) na obalení, papírové košíčky.

Postup:

Ušleháme tuhý sníh z bílků a špetky soli, zašleháme krupicový a vanilkový cukr, přidáme mouku, citrónovou kůru a kokos a nakonec rozpuštěné zchladlé máslo. Pečeme na vymazaném, moukou vysypaném plechu při 160°C asi 15-20 minut dorůžova. Upečený korpus natrháme vidličkou, přendáme do mísy, postříkáme rumem, přikryjeme utěrkou a necháme přes noc rozležet.

Na krém šleháme žloutky s cukrem nad párou do zhoustnutí a do zchladlé hmoty pak vmícháme předem uvařený vychladlý karamel. Krém a natrhaný korpus dobře promícháme a tvoříme kuličky, do jejichž středu vmáčkneme mandli. Kuličky obalujeme ve strouhaném kokosu a ukládáme do papírových košíčků.