Ořechové mušličky s krémem

Rozpočet:

125 g másla nebo Hery, 125 g krupicového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 250 g bezlepkové směsi Mantler, 2 vejce, půl lžičky prášku do pečiva, špetka soli, půl lžičky mleté skořice, 1 vrchovatá lžička kakaa.

Nastavovaný máslový krém z pudinku s rumem (asi polovina dávky) na slepení, rozpuštěná hořká čokoláda na namočení a velké cukrové perličky na ozdobení.

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu vláčné těsto, zabalíme je do fólie a uložíme alespoň na dvě hodiny do ledničky. Z vychlazeného těsta pak odebíráme malé kousky, které vtlačujeme do suchých formiček na mušličky vysypaných bezlepkovou směsí. Mušličky pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 10-12 minut. Upečené mušličky necháme ve formičkách zchladnout a opatrně je vyjmeme. Na polovinu mušliček nastříkáme pomocí cukrářského sáčku s řezanou špičkou krém, přiklopíme zbylé mušličky tak, aby vznikla otevřená mušlička, a do krému vtiskneme cukrovou perličku. Slepené cukroví dáme vychladit a potom namáčíme spojené konce do rozpuštěné čokolády. Ho