Kokosové tyčinky polomáčené

Rozpočet:

125 g másla nebo Hery, 125 g krupicového cukru, 100 g jemně strouhaného kokosu, 250 g bezlepkové směsi Mantler, 2 vejce, špetka soli, půl lžičky prášku do pečiva.

Rybízová marmeláda, nastavovaný máslový krém z pudinku s rumem (asi třetina dávky), rozpuštěná hořká čokoláda na namáčení.

Postup:

Na válu vypracujeme z uvedených surovin měkké těsto, zabalíme je do fólie a uložíme do chladničky. Z odpočatého těsta pak postupně odebíráme kousky, které vtlačujeme do suchých formiček na tyčinky vysypaných bezlepkovou moukou. Tyčinky pečeme v troubě vyhřáté na 170°C po dobu asi 8 minut. Upečené tyčinky necháme ve formičkách zchladnout a potom je opatrně vyklepneme (jsou hodně křehké). Polovinu tyčinek potřeme na hladké (vnitřní) straně marmeládou a na druhou polovinu vytlačíme pomocí cukrářského sáčku s úzkou řezanou špičkou proužek krému. Potom k sobě slepíme vždy jednu tyčinku s marmeládou a jednu s krémem. Uložíme do chladničky a po ztuhnutí krému namočíme tyčinky zešikma do poloviny do rozpuštěné čokolády. Rozložíme je na kuchyňskou mřížku a necháme čokoládu okapat a ztuhnout.