Ingredience na 1 porce

  • 1 hermelín
  • grilovací koření – na sýry, popř. jakékoli máte rádi
  • olej
  • rajčata, paprika

Postup

Celkový čas přípravy: 15 min

  1. Nachystejte si dva čtverce alobalu, dostatečně velké, aby se dal do nich zabalit hermelín do takového většího bonbonku. Začněte předehřívat troubu, ideální je 200 °C na horkovzduch, popř. nastavit přímo grilování. (Ne všechny trouby tuto volbu mají.)
  2. V mističce smícháme vybrané koření s olejem. Udělejte směs poměrně tekutou, část oleje se vsákne do sýru, tak aby zbyl nějaký na samotné grilování.
  3. Hermelín polijeme směsí koření a oleje, zabalíme do dvou vrstev alobalu. Nebalte příliš pevně, potřebuje trochu místa na následné roztažení při pečení.
  4. Pod zabalený hermelín dejte plech a šup s ním do trouby. Nastavte si kuchyňskou minutku zhruba na čtvrt hodinky. Jestli je už sýr hotový, nejlépe poznáte po čichu, začne příjemně vonět.
  5. Zatímco se sýr griluje, připravte si přílohu. Výborná jsou rajčata nebo paprika, ale dát si můžete opravdu cokoli, co vám chutná.

Poznámka

TIPY: Grilovat se dají i jiné plísňové sýry, z vlastní zkušenosti ovšem vím, že Hermelín je na tuto úpravu nejlépe uzpůsoben. Koření si pořiďte nejlépe bez soli, jídlo je slané opravdu dostatečně