Ingredience na 12 porcí

Na korpus

 • 7 vajec pokojové teploty
 • 450 g 52% – 90% čokolády

Na krém

 • 350 g 52% – 90% čokolády
 • 250 ml horké vody

Dále potřebujete

 • Díl ledu
 • Díl studené vody

O čokoládě

 1. Pokud chcete dort více hořký, použijte vysokoprocentní (70 – 80%) čokoládu.
 2. Nám nejvíce chutná dort z obyčejné čokolády na vaření (52%), který je akorát sladký, akorát hořký a mám plnou čokoládovou chuť.
 3. Pokud ale nejste příliš na sladké, doporučujeme upéct korpus z čokolády na vaření a krém připravit z vysokoprocentní (80+ %) čokolády.

Postup

Celkový čas přípravy: 60 min

 1. Vejce si vyndejte z lednice, aby se stihla trochu ohřát, poté oddělte bílky do větší mísy a žloutky do menší misky.
 2. Bílky vyšlehejte na sníh, dokud nevytvoří po vyndání šlehače jemné špičky.
 3. Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni, nebo v mikrovlnné troubě – čokoládu v mikrovlnce ohřívejte na plný výkon po dobu 30 vteřin, poté promíchejte a znovu ohřejte. Pro toto množství čokolády budete čokoládu ohřívat 2 až 3x.
 4. Do čokolády postupně přimíchejte žloutky a následně i postupně přimíchejte i sníh z bílků. Sníh zamíchávejte krouživými pohyby, takzvaně jej překládejte, abyste zbytečně nepřišli o bublinky a těsto zůstalo nadýchané.
 5. Těsto nalijte do formy o průměru 25 cm a dejte péct na 170 °C po dobu 15 – 30 minut. (Hrstka našich čtenářů však korpus musela péct až 30 minut. Nevíme, čím je to způsobené, ale mějte to prosím na paměti. Po 15 minutách tedy zkontrolujte korpus špejlí a pokud bude nedopečený, pečte dalších 15 minut.) Po upečení nechte zcela vychladnout a poté vrch korpusu (asi 2 cm) rozdrobte a nasypejte do mísy. Toto drobení použijete jako finální vrstvu dortu.
 6. Do větší mísy nasypte díl kostek ledu (doporučujeme cca půl litru) a díl studené vody. Do druhé mísy dejte 350 g kousků čokolády na vaření, 250 ml horké vody a promíchejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Mísu s čokoládou dejte do mísy s vodou a ledem a v této ledové lázni čokoládu šlehejte cca 2 minuty, dokud nezhoustne v čokoládový krém. Pokuste se krém nepřešlehat, jinak díky vlivu chladu příliš ztuhne a hůře se s ním pracuje.
 7. Krém natřete na korpus, uhlaďte a nakonec nasypejte drobečky korpusu. Drobečky pouze lehce stlačte dlaní do krému, aby se příliš nesypaly a můžete dort vyndat z formy.