Tahle italská klasika je vděčným dezertem, jehož příprava je naprostá hračka a nezabere Vám déle než 10 minut. Musíte pak sice počítat s pár hodinami chlazení v lednici, ale jak známo, na dobré věci si člověk musí počkat 🙂 Ve většině receptech je základem panna cotty smetana, já jsem se ale rozhodla tentokrát vydat jinou cestou a nahradila jsem ji plnotučným kokosovým mlékem. Co ale tuto panna cottu dělá skutečně zajímavou, je prášek mesquite, který jsem do ní zamíchala. Že jste o něčem takovém nikdy neslyšeli? I pro mě byla tato peruánská superpotravina naprostou novinkou. Jde o prášek z rozemletých plodů jihoamerického stromu mesquite, někdy známého také jako “algarrobo”, který je skvělým zdrojem rostlinných bílkovin se spoustou vlákniny. Dost mě překvapil nasládlou chutí a vůní zkaramelizovaných ořechů, takže jsem se ho rozhodla do panna cotty použít k ochucení a částečně jako sladidlo.

Ingredience na 3 porce

Suroviny na 3 panna cotty (nádobky o objemu 125 ml):

  • 1 plechovka kokosového mléka (400 ml)
  • 3 lžíce kokosového cukru 
  • 2 lžíce prášku mesquite 
  • 2 lžičky agaru

Postup

Celkový čas přípravy: 15 min

  1. V menším hrnci si rozehřejte kokosové mléko, které oslaďte kokosovým cukrem a přidejte prášek mesquite a důkladně ho v mléce rozšlehejte metličkou. Vše nasporáku prohřívejte zhruba 4 minuty, mléko se ale nesmí vařit.
  2. Na závěr do směsi zamíchejte agar a ještě minutu prohřívejte za stálého míchání.
  3. Tekutinu přelijte do připravených nádobek (mističek, kelímků) vymazaných olejem a dejte ztuhnout do lednice alespoň na 5 hodin.