Ingredience

V receptu je použit klasický hrnek o obsahu 0,25l. bohužel se nám nepodařilo zjistit, kolik banánů a kiwi je potřeba v poměru k ostatním ingrediencím. Podívejte se na poznámku na konci receptu.

Oloupaná a na tenké plátky nakrájená kiwi
Banány podélně rozkrojené na tenké plátky
Dužina z kokosu – může být i strouhaná  (1/2 hrnku)
Kokosové mléko (1/4 hrnku)
Datle bez pecek (1/2 hrnku)

Postup

1. Strouhaný kokos, kokosové mléko a datle dáme do mixéru a mixujeme, dokud nezískáme konzistenci polevy.

2. Vezmeme mísu, která bude sloužit jako forma pro krunýř želvy. Na její dno vyskládáme plátky kiwi, které později vytvoří krunýř. Plátky potřeme připravenou polevou a poté vodorovně položíme plátky banánu, potřeme polevou, poté plátky kiwi, banán, poleva, kiwi. Opakujeme tak dlouho, dokud nevyplníme celou mísu. Dáme na dvě hodiny do lednice.

3. Dort vyndáme z lednice, na vrch mísy dáme prkýnko, či mělký talíř a opatrně vyklopíme krunýř.Pokud se nám nějaké plátky odlepí, snadno přilepíme zpět.

4. Z kiwi poté vyřežeme 4 ploutve, ocásek a hlavu, které jen přiložíme ke krunýři.

Poznámka: Tento recept je takový fantom internetu. Našli jsme mnoho stránek, které uvádí recept, ale je neúplný a nikde není uveden zdroj. Recept který jsme pro Vás takto sepsali je složen z několika webů tak, aby dával co největší smysl, proto nám chybí kupříkladu poměr banánů a kiwi. Pomůžete nám recept doplnit? Pokud nám do 20.7. 2014 zašlete fotografii Vašeho kiwi dortu a doplněné informace na email: redakce@carujeme.cz, vystavíme zde Vaši fotografii se všemi příslušnými poctami. Děkujeme! Tým Čarujeme.