Ingredience na 2 porce

  • 10 velkých jahod
  • 170 g bílé čokolády (určené na vaření či bílé polevy)
  • 170 hořké čokolády (na vaření)
  • případně červená poleva

Postup

Celkový čas přípravy: 60 min

  1. Připravte si plech vyložený pečícím papírem. Omyjte jahody, odkrojte zelené lístky a všechny jahody prokrojte podélně na polovinu. Pomocí párátka k sobě vždy obě poloviny jahody připojte tak, aby vytvořili tvar srdce.
  2. Do mísy vložte bílou čokoládu a v mikrovlnné troubě nechte rozpustit po 30 vteřinových intervalech, mezi kterými vždy promíchejte. Stejně tak v druhé míse rozpusťte hořkou čokoládu.
  3. 5 jahodových srdcí namočte a celé obalte v bílé čokoládě pomocí vidličky a umístěte na připravený plech. Zbylých 5 jahodových srdcí namočte stejným způsobem do hořké čokolády a přidejte na plech. Vložte na 15-30 minut do lednice, aby čokoláda ztuhla.
  4. Opatrně vyjměte ze srdíček párátka. Zbylou rozpuštěnou čokoládu nalijte do cukrářského pytlíku s úzkým zakončením, či obyčejného sáčku s prostřiženým koncem, a ozdobte jahodová srdíčka. Některá postříkejte bílou čokoládou, některá hořkou a některá ozdobte červenou polevou. Nechte v lednici ztuhnout dalších 15 minut a můžete podávat. Dobrou chuť.