Kuličky ve stylu rafaello jsou už celkem obvyklou tradicí vánočních stolů. Zpravidla se dělají ze tří surovin a jsou tedy jednoduché a rychlé, opírají se ale o salko, které je, co si budeme povídat, moc dobré, ale taky velmi nezdravé. Vymyslela jsem je tedy jinak – zdravěji. Jednoduchost v podobě tří surovin a výbornou chuť jsem ale zachovala 🙂

Na cca 20 kuliček:

  • 100 g strouhaného kokosu
  • 100 g mandlového másla (neslazeného)
  • 100 g javorového sirupu
  • + strouhaný kokos na obalení

Všechny suroviny dejte do mísy a poctivě propracujte, dokud se nespojí. Z hmoty dělejte malé kuličky, které na závěr ještě obalte v dalším kokosu. Díky mandlovému máslu (které se mele i se slupkami) a také javorovému sirupu nejsou kuličky vyloženě sněhově bílé a získávají zbarvení lehce do hněda, zase jsou ale mnohem zdravější. Závěrečným obalením v kokosu barvu trošku vylepšíte 🙂 Pokud budete chtít, můžete do středu kuličky zabalit i mandli.

Dětská specifika:

Ořechy a semínka jsou pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí doporučovány pro děti od 2 – 3 let, proto také celkové zařazení receptu do stejné věkové kategorie – kvůli obsahu mandlí a kokosu.