U tohoto receptu se to v mém muži jistě velmi pralo. Nesnáší totiž pohanku. Na druhou stranu miluje palačinky (a mě :-)). Tak jsem to pojala hodně růžově a s láskou, a doplnila jsem mu tu pohanku růžovou čokoládou a speciálním valentýnským ořechovým máslem od Grizly.cz. Jde o kombinaci ořechů, mrazem sušených jahod a čokolády. No láska na první palačinku, co vám budu povídat. 🙂

Na cca 6 palačinek:

  • 2 vejce
  • 220 g (!) mléka
  • 100 g (!) podmáslí (či kefíru)
  • 200 g pohankové mouky

Těsto připravte jako klasické palačinkové, tedy vyšlehejte vejce, mléko, podmáslí a pohankovou mouku na polotekuté těsto. Každá mouka saje trošku jinak, pokud by tedy těsto nemělo ideální konzistenci, dolaďte ji případně přidáním většího množství mouky či naopak tekutiny.

Těsto pak v pánvi smažte na palačinky (v kvalitní nepřilnavé to jde i zcela bez použití tuku). S náplní poté servírujte.

Já jsem vyzkoušela verze dvě – první jsem naslano plnila směsí červené čočky, kuřecího masa a lučiny. Druhou jsem pak podávala s ořechovým máslem, o kterém jsem vám říkala již v úvodu receptu.

TIP: Pokud budete dělat palačinky jen nasladko a chcete, aby měly “čokoládovější” chuť, můžete lžíci mouky nahradit lžící kakaa holandského typu.

Dětská specifika:

Recept vzhledem k obsahu mléka a celých vajec řadím do receptu od 1 roku.

Myslím si ale, že pokud mléko nahradíte vhodným rostlinným (ovesným či rýžovým), případně vodou, mohl by být funkční a vhodný i pro děti mladší 1 roku.