Kaše u nás máme moc rádi a připravuji je výhradně na snídani. Nepodaří se to vlivem “rychlého ranního života” úplně vždy, ale když ano, tak si kaši užíváme a vychutnáváme, což se o chlebu s máslem za pochodu takto romanticky říct nedá. Je to pak úplně jiný start dne. 🙂

Na cca 3 porce:

  • 100 g kukuřičné krupice
  • 50 g kokosové mouky
  • 500 ml mléka (může být i rostlinné nebo voda)
  • 180 g (1 kelímek) zakysané smetany
  • sirup, med či jiné sladidlo dle chuti

Kukuřičnou krupici i kokosovou mouku odvažte do hrnce a zalijte půl litrem mléka. Dejte na sporák a pomalu přiveďte k varu. Poté vařte do změknutí krupice a zhoustnutí kaše (přibližně 15 minut) – v průběhu míchejte a hlídejte, aby se vám kaše nepřipálila. Já osobně na vaření kaší ráda používám mlékovar, který má dvojité dno, a díky tomu se mi kaše nepřipalují.

Hotová kaše bude opravdu hustá, ale nebojte, ještě ji zjemníme a trošku naředíme zakysanou smetanou. Tu do kaše vmíchejte po dovaření, již nevařte, zbytečně by ztrácela na hodnotě a také by se mohla srazit.

Podávejte s libovolným ovocem, oříšky či semínky. Já jsem si ke kaši dopřála ještě drcené mandle v javorovém sirupu, které kupuji na Grizly.cz.

Suroviny si případně můžete i namočit předem, aby byla kaše uvařená dříve, třeba pokud kaše snídáte a ráno spěcháte.

Dětská specifika:

Kokos je vzhledem ke své horší stravitelnosti tabulkově řazen do kategorie od 2 – 3 let. Dalším problémem je pak i jeho vyšší náchylnost k plísním a žluknutí.

Mléko k tepelné úpravě pokrmů je tabulkově doporučováno od 1 roku, a to vzhledem ke svému vyššímu obsahu bílkovin a sodíku.