Když jsem dělala první domácí jablečnou granolu, nakrájela jsem do ní logicky jablko. Jenže jsem zjistila, že jeho chuť sice výsledku prospívá, avšak škodí křupavosti (čti: granola díky tomu navlhne). Což už samozřejmě není ono, ale já tu svěží chuť jablek ve své granole chci, tak jak to udělám? A pak se to stalo. Z Kitlu si v rámci naší pravidelné #spolupráce napsali o recept s využitím jablečného sirupu a mně svitlo: to půjde! A jasně že to jde! Je to křupavé, voní po jablíčkách a je to tak dobré, že jsem měla co dělat, abych to z toho plechu nezblajzla ještě syrové. 😀

NA 1 PLECH GRANOLY:

  • 200 g ovesných (či jiných) vloček
  • 100 g slunečnicových semínek
  • 50 g sezamových semínek
  • 50 g dýňových semínek
  • 3 malé panáky (60 ml) jablečného sirupu Kitl
  • 60 g kokosového oleje

Nejdříve si rozpalte troubu na cca 150°C (používám horkovzduch). Poté rozpusťte uvedené množství kokosového oleje ve větší misce (máte-li doma teplo, je možné, že i olej máte již rozpuštěný, v tom případě jej prostě jen použijte). Přidejte ovesné vločky, veškerá semínka a také sirup. Celou směs dobře promíchejte. Nemusíte nic propracovávat ani mačkat, jen zkrátka směs pečlivě zamíchejte, aby se vše obalilo v sirupu a oleji.

směs před pečením

Připravte si plech, na který umístěte pečící papír či libovolnou pečící podložku. Na ni rozprostřete připravenou směs. Nejlépe tak, aby byla krásně rovnoměrně po celém plechu. Dejte do vyhřáté trouby na přibližně 30 minut.

Během pečení směs jednou nebo dvakrát promíchejte, aby se opekla ze všech stran. Hotová bude tehdy, až bude opečená celá do zlatova. Dle schopností vaší trouby to může trvat o něco déle nebo naopak méně, než je čas u té mojí, proto poprvé raději hlídejte.

Hotovou granolu nechte na plechu úplně vychladnout, poté ji můžete uložit do sklenice s víčkem a průběžně konzumovat. A nebo to taky možná dopadne tak, že málem sníte celý plech na posezení, jako se to stalo mně. 😀

Na obrázku je granola použita v kombinaci s mléčným krémem (2/3 řeckého jogurtu a 1/3 tvarohu), který jsem osladila taktéž jablečným sirupem Kitl a vyšperkovala karamelizovanými jablky.

Dětská specifika:

Vzhledem k přítomnosti většího množství semínek a celkově vlákniny řadím do kategorie od 1 roku. Kromě vlákniny je zde i riziko výskytu plísní a žluknutí semínek, což je ostatně důvod k opatrnosti v jejich zařazování menším dětem.